Jakie są rodzaje leżaków plażowych?

Istnieje wiele wariantów leżaków plażowych, które mogą różnić się designem, materiałami, funkcjami i cenami. Wybór leżaka zależy od Twoich preferencji, potrzeb i budżetu. Leżaki plażowe występują w różnych stylach i konfiguracjach, dostosowanych do różnych preferencji i potrzeb plażowiczów. Oto kilka rodzajów leżaków plażowych.

Drewniane leżaki plażowe

Plażowe leżaki drewniane są trwałe i stylowe, nadają się do użycia na plaży lub na tarasie. Ponadto, istnieją także leżaki wyposażone w podłokietniki, które dodają wygodę i komfort, pozwalając na wygodne oparcie dla rąk. Można także skorzystać z opcji leżaków z nadrukami graficznymi, wzorami lub kolorami, które dodają estetycznego wyrazu i stylu na plaży. Na rynku dostępne są także leżaki wyposażone w daszek lub przeciwsłoneczne zadaszenie, które chroni przed promieniowaniem UV i zapewnia cień. Warto także pomyśleć o leżakach, które można złożyć w płaski kształt w celu łatwego przenoszenia i przechowywania. Są praktyczne dla osób podróżujących na plażę.

Inne rodzaje leżaków na plażę

Warto również zastanowić się nad leżakiem z regulowanym oparciem, co pozwala na dostosowanie pozycji leżenia, od siedzenia po leżenie na płasko. Niektóre modele są także wyposażone w kieszenie lub przegrody, w których można przechowywać drobiazgi, takie jak książki, okulary przeciwsłoneczne czy kosmetyki. Popularne stają się też leżaki plażowe typu chaise longue. Są to dłuższe leżaki, które pozwalają na całkowite wyprostowanie nóg. Są bardziej luksusowe i komfortowe. Innym pomysłem są leżaki z wbudowaną poduszką, które  sprawiają, że siedzenie na nich staje się bardzo wygodne.

back to top