Czym się kierować przy wyborze stołków barowych?

Coraz częściej decydujemy się na budowę kontuaru barowego lub wyspy, dzięki którym możemy podzielić otwartą przestrzeń mieszkalną, zyskując dodatkowy blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków. To doskonałe rozwiązanie, które wymaga zakupu stołków barowych. Podpowiadamy, jakimi kryteriami kierować się podczas ich wyboru.

Stołki barowe – jak dopasować je do indywidualnych potrzeb?

Na rynku dostępne są stołki barowe (krzesła barowe, hokery) różnego rodzaju. Do wyboru mamy klasyczne, proste meble, jak również nowoczesne rozwiązania, co nieco utrudnia podjęcie decyzji zakupowych. Najważniejsze podczas wyboru krzeseł barowych jest ich precyzyjne dopasowanie do wysokości kontuaru barowego lub wyspy. Dzięki dokonaniu odpowiednich pomiarów będziemy mogli łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Warto wiedzieć, że stołki barowe dostępne są w wersji standardowej i wysokiej. Rozwiązaniem o uniwersalnym zastosowaniu są stołki barowe z regulowaną wysokością. Wybierając stołek barowy, warto zwrócić także uwagę na:

  • jakość materiałów i wykonania,
  • szerokość i wyprofilowanie siedziska,
  • stabilność mebla.

Idealnie dopasowany do naszych potrzeb stołek barowy powinien współgrać z wystrojem wnętrza oraz zapewniać bezpieczeństwo i wygodę podczas codziennego użytkowania. Bardzo ważne są także materiały, z których powstały krzesła barowe – powinny być one trwałe i łatwe do utrzymania w idealnej czystości, co pozwoli nam uniknąć pojawiania się na meblach szpecących ich wygląd plam.

Idealne stołki barowe – najważniejsze kryteria wyboru

Po pierwsze: wysoka jakość

Inwestując w meble do kuchni i jadalni, musimy zwrócić uwagę na jakość. Decyduje ona nie tylko o wygodzie i komforcie korzystających z mebli osób, ale także ma wpływ na trwałość kupowanego wyposażenia. Doskonałym rozwiązaniem, które możemy zastosować w klasycznie i nowocześnie urządzonych wnętrzach, są stołki barowe z litego drewna. Naturalny materiał gwarantuje trwałość oraz pozwala korzystać ze stołków barowych przez długie lata. Co więcej, wybierając drewniane stołki barowe, będziemy mogli zdecydować się na ich odnowienie we własnym zakresie.

Po drugie: wygoda codziennego użytkowania

Stołki barowe pozwalają na siedzenie przy kontuarze barowym lub wyspie, jednak nie zawsze są wygodne. Aby wybrać wygodne krzesła barowe, musimy zwrócić uwagę na szerokość siedziska, a także sposób montażu i wysokość, na której zostały zamocowane podpórki na nogi. Są one niezbędne w przypadku wysokich stołków barowych, bo ułatwiają zarówno siadanie na krześle, jak i pozwalają na wygodne oparcie stóp, które ze względu na wysokość stołka, nie dosięgają do podłogi.

Po trzecie: wygląd stołków barowych

Wygląd stołków barowych to kolejne z kryteriów ich wyboru. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku uniwersalne, proste rozwiązania, które doskonale wpisują się w każdą przestrzeń, współgrając z klasycznym i nowoczesnym wystrojem wnętrz.

back to top