Jak urządzić strefę wypoczynkową wokół plażowego baru?

Bar na plaży to miejsce, które kojarzy nam się z błogim relaksem, słońcem i dobrą zabawą. Dlatego przestrzeń wokół niego powinna być odpowiednio zaaranżowana, tak by goście z jeszcze większą radością spędzali w tym miejscu czas. Jak wykorzystać dostępne możliwości i co najlepiej sprawdzi się w takiej przestrzeni? Sprawdź nasze propozycje i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie i Twojego baru na plaży.

Jakie meble wypoczynkowe do baru na plaży?

Chyba najważniejszym elementem w strefie wypoczynkowej na plaży będą leżaki. Doskonale sprawdzą się takie klasyczne, jednak możemy postawić również na bardziej rozbudowane, które pojawiają się często w kategorii mebli ogrodowych. Dokładny rodzaj leżaków powinniśmy dobrać do klimatu baru, wystroju, ale i nasze budżetu. Zamysł jest jeden, nasi goście mają wygodnie się na nich ułożyć, najlepiej z drinkiem w ręku i cieszyć się piękną pogodą i wypoczynkiem. Jednak przyda się również kilka dodatkowych elementów.

Biorąc pod uwagę, że prowadzimy bar, warto zadbać, aby przy leżakach znajdowały się niewielkie stoliki, jeśli oszczędzamy miejsce, to mogą one być wielkości taboretu kuchennego, chodzi jedynie o możliwość swobodnego odstawienia szklanki przez gości. Dodatkowo w takim miejscu powinny znaleźć się parasole, które po rozłożeniu pozwolą gościom choć na chwilę schronić się przed słońcem, które potrafi niekiedy nieźle dopiec, a nadal chcemy cieszyć się relaksem.

Co jeszcze warto wiedzieć o strefie wypoczynkowej?

Mimo wszystko na plaży ważna jest mobilność. Nasi goście będą pojawiać się w grupach różnej wielkości, w związku z czym czasem mogą chcieć np. przestawić leżaki w nieco inne miejsce, aby siedzieć i odpoczywać wspólnie. Nie możemy też zapominać, że słońce przez cały dzień zmienia swoje położenia, a żeby równo się opalić trzeba leżeć przodem do niego. Nasza strefa wypoczynkowa musi więc umożliwiać pewną mobilność w zakresie miejsca wokół naszego baru. Lekkie leżaki będą więc w tym celu idealnym dla każdego rozwiązaniem.

back to top