Jaki stół wybrać do jadalni?

Jadalnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. To w niej spotykamy się z rodziną czy z przyjaciółmi przy wspólnym posiłku. Spędzając razem czas, jedząc i rozmawiając, zacieśniamy więzi międzyludzkie. Ważne jest, by wystrój jadalni był przytulny, aby domownicy czuli się w niej komfortowo. Co jest w niej najważniejszym elementem? Oczywiście odpowiedni stół. Jaki stół będzie najlepszy?

Czym się kierować wybierając stół do jadalni?

Stół do jadalni powinien być wygodny i estetyczny. Na początek trzeba się zastanowić, jaki ma mieć kształt – okrągły, owalny, kwadratowy, a może prostokątny. Oczywiście najbardziej popularne są stoły prostokątne. Wybierając rozmiar stołu, trzeba go dopasować do wielkości jadalni. To ważne, ile osób na co dzień będzie przy nim siedziało. Stół należy ustawić tak, aby każdy mógł się swobodnie poruszać wokół niego. Jadalnie możesz też urządzić na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. W ciepłe dni będzie to idealne miejsce do spożywania posiłków wspólnie ze znajomymi i na grillowanie.

Dlaczego drewniany stół to dobry wybór?

Drewniane meble mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo trwałe i nigdy nie wychodzą z mody. Są uniwersalne, bo dobrze wyglądają w każdej aranżacji wnętrza. Współgrają z każdym kolorem i materiałem. Będą się pięknie prezentować zarówno w pomieszczeniach w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Nie jest im groźny upływ czasu, wręcz przeciwnie – nabierają wtedy charakteru. Takie meble to wybór na lata. Dodatkowym ich atutem jest również to, że są dobre dla alergików. Osiada na nich znacznie mniej kurzu niż na przykład na meblach plastikowych. Nie są wykonane ze szkodliwych substancji, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne. Poza tym przyczyniają się nawet do tego, że w pomieszczeniu, w którym się znajdują, panuje dobry klimat. Dzieje się tak dzięki ich właściwościom higroskopijnym. Co więcej, jeśli masz ochotę na zmianę, meble wykonane z drewna wystarczy poddać lekkiej renowacji. Możesz zmieniać dowolnie ich kolor i zyskać dzięki temu zupełnie inny styl wnętrza. Drewno to materiał całkowicie ekologiczny, co ma znaczenie dla osób dbających o środowisko naturalne. Jest też łatwe w pielęgnacji, wystarczy przecieranie wilgotną szmatką. Drewniane meble to idealne połączenie solidności z elegancją.

back to top