Jakie meble kupić do ogrodu?

Meble przeznaczone do ogrodu lub na taras powinny posiadać odpowiednie właściwości. Czym się kierować, dokonując wyboru, i na jaki wariant najlepiej się zdecydować?

Drewniane meble ogrodowe – estetyka i funkcjonalność

Wybór właściwych mebli do ogrodu powinien być przede wszystkim podyktowany zastosowaniem, jakie dla nich planujemy. Jeżeli zamierzamy stworzyć w ogrodzie przestrzeń do spożywania posiłków, najlepszym wyborem będzie klasyczny stół z krzesłami. Taki zestaw można np. umieścić w pobliżu grilla lub miejsca, w którym zazwyczaj rozpalamy ognisko.

Jeżeli mamy taką możliwość, wyodrębnijmy w ogrodzie przestrzeń relaksu i odpoczynku – pomoże nam w tym wygodny leżak z dopasowanym stolikiem, na którym będziemy mogli położyć książkę, telefon, postawić dzbanek z lemoniadą czy talerz z przekąskami.

Wielu ludzi decyduje się na meble ogrodowe z tworzywa sztucznego. Są one jednak nieestetyczne, a oddziaływanie niesprzyjających czynników atmosferycznych może dodatkowo pogorszyć ich wygląd. Cechują się ponadto niską odpornością i łatwo wyginają się lub pękają.

Dlatego warto wybrać alternatywę, jaką są drewniane meble ogrodowe. Ich klasyczny, uniwersalny wygląd doskonale skomponuje się z naturalnym otoczeniem i będzie pasował zarówno do bujnych, ukwieconych ogrodów, jak i do skromnego trawnika przed domem. Co więcej, wystarczy raz do roku odpowiednio je zaimpregnować i odnowić warstwę farby lub lakieru, by służyły nam przez wiele lat, nie ulegając zniszczeniu i nie tracąc nic ze swojej estetyki.

Inną zaletą drewnianych mebli jest ich lekkość. W zależności od potrzeb bez trudu przeniesiemy je w cień drzew – jeżeli zapragniemy spędzić popołudnie na świeżym powietrzu, nie ryzykując poparzeń słonecznych – lub przeciwnie, ustawimy je w najbardziej oświetlonym miejscu na trawniku, by złapać piękną opaleniznę.

Pamiętajmy też, by dopasować wielkość mebli do warunków panujących na naszej posesji. Duże, masywne zestawy mebli – takie jak wspomniane wyżej stoły z krzesłami – sprawdzą się głównie w rozległych ogrodach. Z kolei lekkie leżaki i niewielkie stoliki znajdą zastosowanie na niewielkich przestrzeniach.

back to top