Z czego wykonane są leżaki reklamowe?

W dzisiejszych czasach reklama jest kluczowym elementem prawidłowego funkcjonowania firm i przedsiębiorstw. Z nośnikami promocji rozmaitych branż ma się do czynienia praktycznie na każdym kroku. Doskonałym rozwiązaniem jest ich umieszczenie na przedmiotach użytkowych, takich właśnie jak letnie leżaki reklamowe. Na czym dokładnie opiera się ich konstrukcja?

Leżaki reklamowe – z czego się składają?

Leżaki, które wszystkim kojarzą się z wakacyjnym i beztroskim odpoczynkiem, odznaczają się niezwykle prostą konstrukcją. Obejmuje ona drewniany stelaż, do  którego przymocowana zostaje wysoce trwała tkanina. To właśnie na jej powierzchni znajduje się nadruk, pełniący funkcję reklamową danej marki. Jest to najczęściej logo lub inny element identyfikacji graficznej firmy. Aby leżaki reklamowe cechowały się wysoką wytrzymałością, ich konstrukcja wykonywana jest z takich gatunków drewna, jak np. buk, które następnie zostaje poddane specjalnej obróbce. W dolnej części stelaża znajdują się zwykle trzy specjalne wyżłobienia, pełniące rolę regulacji kąta nachylenia oparcia.

Kluczowym aspektem jest jednak dobór odpowiedniej tkaniny leżakowej, która nie może zerwać się pod wpływem ciężaru osoby siedzącej. Dodatkowo musi być ona odporna na działanie czynników zewnętrznych, a więc m.in. łatwo nie przemakać w trakcie deszczu czy nie blaknąć pod wpływem promieni słonecznych. Ta druga cecha jest szczególnie istotna, w sytuacji gdy leżak jest nośnikiem reklamy danej firmy.

Nieograniczony wybór wariantów

Każdy, kto chce włączyć leżaki reklamowe do swojej promocji, może być pewny, że logo czy kolory jego marki zostaną wiernie odwzorowane na tkaninie. Nadruki mogą być wykonywane różnymi metodami m.in. sublimacją, sitodrukiem czy haftem, z kolei na drewnianych elementach konstrukcji warto również umieścić specjalny grawer.

back to top