Z jakiego drewna wybrać meble do salonu?

Meble drewniane są niezastąpione. Mają swój urok, ale też wiele zalet. przede wszystkim są wyjątkowe, nadają styl, wprowadzają przyjazny klimat, a ponadto są zdrowe. Produkowane są z naturalnego surowca, który jest trwałym materiałem.

Takie meble będą nam służyły przez wiele lat. Możemy je pokrywać lakierem lub dowolnym kolorem farby, więc zawsze wpiszą się w aranżację wnętrz domu lub mieszkania. Meble drewniane możemy zamówić według własnego projektu lub wybrać z oferty sklepu internetowego. Wybór mebli zależy od preferowanego stylu. Jedno jest pewne, meble drewniane to najlepszy wybór do domowych wnętrz, zarówno klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych. Producenci stawiają wysoko pomysły i w swoich ofertach mają: regały, komody, meblościanki, szafki, stoliki, biurka czy szafy. Firma Spólnota produkuje z litego drewna: stołki barowe, krzesła, stołki obrotowe, wieszaki stojące, garderoby, meble ogrodowe, kempingowe i wiele innych. Meble drewniane mogą stanowić wyposażenie całego domu lub wybranego pomieszczenia. Możemy też doposażyć wnętrze, wprowadzając odrobinę natury, co odmieni jego wygląd.

Z jakiego drewna wybrać meble do salonu?

Wybierając meble do salonu, zwróćmy uwagę na gatunek drewna, koloryt, rysunek, trwałość, odporność na wilgoć i komfort użytkowania. Dzięki odpowiednio wybranym produktom nasze wyposażenie będzie nie tylko piękne i ponadczasowe, ale też wygodne, a co niezwykle ważne, dopasowane do aranżacji naszego salonu. Mamy wiele rodzajów drewna i warto poznać ich walory, żeby podjąć dobrą decyzję podczas zakupu. Bardzo popularne stały się obecnie meble z litego drewna. Dzięki najwyższej jakości będą nam służyć w nienagannym stanie. Meble z litego drewna są naturalne, a słoje na ich powierzchni, niepowtarzalne. Jest też inny powód, który zachęca do zakupu mebli z litego drewna. Ich zaletą jest uniwersalność, ponieważ sprawdzają się w każdej aranżacji. Wyposażając salon, najbardziej nam właśnie na tym zależy. Możemy mieć wybrany już styl i poszukujemy pewnych elementów, które dopełnią aranżację, więc meble z litego drewna z pewnością doskonale się wkomponują. Mało tego, staną się ozdobą pokoju, a biorąc pod uwagę ich naturalność, odmienimy klimat w pomieszczeniu. Jeśli jesteśmy na etapie urządzania salonu, powinniśmy planować wyposażenie, od przejrzenia ofert producentów mebli z drewna litego.

Jakie są inne gatunki drewna meblowego?

Salon jest szczególnym miejsce. Spędzamy w nim najwięcej czasu. W salonie odbywają się spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wnętrze musi być zatem odpowiednio urządzone. Jeśli postawimy na drewno, przez wiele lat będziemy cieszyć się niezmiennie aranżacją. Meble drewniane są niezniszczalne, o ile będziemy je odpowiednio pielęgnować. Meble wykonywane są z różnych gatunków drewna, więc zanim podejmiemy decyzję, poznajmy wszystkie rodzaje drewna, żeby mieć wiedzę na ten temat. Do wyboru mamy dąb. Takie meble są bardzo trwałe, bo dąb jest twardym materiałem. Dębowe meble są masywne i ciężkie. Jeśli ustawimy je w salonie, wnętrze stanie się eleganckie. Kolejnym drewnem, z którego produkowane są meble, jest buk. Materiał jest twardy i mocny, ale pozwala się formować. Drewno możemy malować, lakierować, woskować i bejcować, gdyż nie traci swoich właściwości. Coraz chętniej wybieranym materiałem na meble jest brzoza. Meble wykonane z brzozy są bardzo twarde i wytrzymałe. Zdecydowanie tańszym materiałem drzewnym jest sosna. Możemy sobie na nie pozwolić, nawet przy skromniejszych dochodach. Meble sosnowe są mocne i wytrzymałe. Możemy je lakierować lub pokrywać dowolną farbą. Salon wyposażony w meble z sosny wygląda bardzo nowocześnie. Kolejnym możliwym wariantem do wyboru są meble produkowane ze świerku, który właściwościami jest zbliżony do sosny. Możemy wybrać również wyposażenie z drewna egzotycznego. Decyzja na temat zakupu mebli drewnianych zależy od naszych upodobań i wielkości salonu.

back to top